Čo sa u nás naučíš

Mediamatika je hudba budúcnosti netušených komunikačných a informačných možností i novej kultúry.

Ak nevieš, čo je to mediamatika, komunikácia, informatika, logika a kritické myslenie, manažérstvo, kultúrne dedičstvo, kulturológia a biografistika, môžeš sa to naučiť. Ak sa to však nenaučíš od odborníkov, nestaneš sa platným a kreatívnym členom znalostnej spoločnosti, iba existujúcej society ovládanej informačnými technológiami a vojnami, ako aj médiami, masmédiami, konzumom a im podriadeným pseudohodnotám, za ktorými stoja mocní tohto i nášho slovenského sveta.

Byť nad úrovňou postmoderny, mainstreamu, hlavného prúdu, priemernosti a podpriemernosti, je jednou z hlavných úloh martinskej mediamatiky.

Sujetová anotácia alegorickej rozprávky o mediamatike: zlá kráľovná matka mala síce nočnú moru a jej kikimoru, fajčiace slonice v porceláne, slúžiacich lysých ujkov, judáša a iné temné sily kryté bielymi goliermi, s ktorými  okupovala a ovládla kráľovstvo mediamatiky, ale v duchu vis major a vyššieho princípu mravného dobré víly osudu jeho tradíciu zachránili a pomohli začať budovať novú mediamatickú Atlantídu… Lebo v rozprávkovej všeobecnosti nové musí poraziť staré, svetlo preraziť tmu, slušnosť nahradiť poslušnosť, odbornosť deklasovať priemernosť, a hlavne dobro zvíťaziť nad zlom.